uważaj na to co mówisz

Możesz myśleć co chcesz, ale uważaj na to co mówisz i do kogo..
Jesteśmy bardzo zaskoczeni reakcjami zapraszanych i niezapraszanych przez nas osób na wiadomość – ”będzie ślub„.. Zaskoczeni pozytywnie i negatywnie. My zawsze cieszymy się na wieść o ślubie kogokolwiek.  my nie krytykujemy decyzji podejmowanych przez narzeczonych..
 
poza tym chwalimy ich wybory bo to ma być ich dzień! im ma być miło! to oni mają być szczęśliwi!
a u nas porażka.. a dopiero dowiedzieli się że będzie ślub.. co usłyszeliśmy?
  1. W końcu i nareszcie! – że co?! dojrzeliśmy, dorośliśmy i podjęliśmy konkretną decyzje.. poza tym możemy sami podejmować decyzje z kim, kiedy i gdzie..
  2. Po 10 latach to ludzie się rozchodzą – po 10 latach czy po 5 czy po 1 roku.. nie ma znaczenia.. jeśli ktoś nie jest sobie ‚pisany’ i przeznaczony to i po 20 latach się związek rozpadnie..
  3. Związek przechodzony – że niby za długo jesteśmy ze sobą? ludzie potrafią być ze sobą całe życie bez formalizacji związku i są szczęśliwi. a może powinniśmy wziąć ślub zaraz na początku znajomości, sępić od rodziców kasę na wesele i na życie?! NIE! Niezależność to podstawa!
  4. Gruba jesteś! Wpadliście?– czy wszyscy biorą ślub tylko i wyłącznie w momencie gdy dziecko jest w drodze na ten świat? czy nie można wziąć ślubu z miłości a nie z poczucia obowiązku i nie ze strachu przed obgadaniem przez pół wsi?!
  5. a jeśli to nie ciąża to może weź jakieś tabletki na odchudzanie – szit..
  6. Teraz to dla was tylko formalność – mówcie za siebie..
  7. Jeszcze zdążycie się rozstać i odwołać wszystko! – nosz KUR*A!! nic tylko w pysk dać za takie słowa..
 
Nasza radość i ekscytacja jest/była od razu gaszona takimi tekstami. Niektórzy gadali to co im ślina chyba na język przyniosła. Bez zastanowienia. Liczyłam do 10. I starałam się zachować spokój.
Ale kur*a obleje was barszczem na weselu!!
 
więc uważaj na to co mówisz..
 
wystarczyłoby zwykłe ”gratulacje, super, cieszymy się z wami”..
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *