formalność ?!

Wkurza mnie, denerwuje i strasznie irytuje tekst: „Dla was ślub to tylko formalność”.
Skąd oni to wiedzą?! Że niby po tylu latach związku to już wszystko staje się tylko formalnością?!
Otóż zdziwilibyście się!!! 
Ślub nie jest dla nas tylko formalnością! To nowy etap naszego związku. Podchodzimy do tego bardzo emocjonalnie. Chcemy żeby wszystko było tak jak sobie zaplanujemy. Trochę pewnie cudujemy i wymyślamy. Ale to ma być nasz ślub – nie jego, nie mój, nie wasz – NASZ.. A jeśli komukolwiek się wydaje że to tylko formalność to jest w błędzie. Nie opowiadamy w okół co szykujemy, co kupujemy i jak będzie to wyglądać. I choć nie uzewnętrzniamy się każdemu to raczej każdy powinien zauważyć naszą ekscytację. Nie chcemy kiczu i tandety więc niektórym może się coś nie spodobać. Ale wiecie co- wy wszyscy dobrzy doradcy lub wścibscy – nie obchodzi nas co myślicie!! To nasz dzień.
Na szczęście SAMI płacimy i SAMI decydujemy. Nikt nie ma prawa podejmowania decyzji poza nami. Jeśli coś się komuś nie podoba to TRUDNO.
Ślub nie jest dla nas tylko formalnością! Jeśli tak by było to nie poświęcalibyśmy tyle czasu na przygotowania. Nie szukalibyśmy najlepszych rozwiązań. Byłoby nam wszystko jedno jak będzie. Zdalibyśmy się na los. Byłaby pierwsza lepsza sala, jakikolwiek zespół muzyczny, byle-jakie jedzenie i wódka. Co by się trafiło to to by było.
 
A my szukamy. My wybrzydzamy. Dyskutujemy. Przebieramy i wybieramy.
 
Ślub nie jest dla nas tylko formalnością!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *